شبکه افسران تحقیق با نام اختصاری همیار بیمه ( پلیس خصوصی بیمه ) یکی از بخش های هلدینگ ایرانیان پوشش است که به عنوان اولین مرکز مستقل ارائه خدمات تخصصی تحقیق در پرونده های بیمه ای به منظور برخورد با سوء استفاده کنندگان از حقوق بیمه گران در زمینه کشف و تخلف و تبانی بیمه ای فعالیت دارد .
افتخار ما این است که از تجربه و تخصص بیش از 500 نفر از کارشناسان زبده راهنمایی رانندگی و پلیس آگاهی در تهران و سایر استان ها بهره مندیم.
گسترش همکاران ما در اقصی نقاط کشور این فرصت را به بیمه گران می‌دهد تا از خدمات کارشناسان متخصص ، خوش نام و مورد وثوق ما به صورت محلی با کمترین هزینه بهره ببرند.
اقدامات، به روز، سریع و عادلانه است در حقیقت خدمات، این فرصت را به بیمه گران می‌دهد که با تقلب واقعی برخورد و نسبت به پرداخت حقوق کسانی که به حق دنبال مطالبات خود هستند اقدام نمایند.
هرچند این نهاد و تشکیلات ظاهراً ارتباط ذاتی با بیمه ندارد اما از آنجایی که فعالیت های بیمه در دو بخش خلاصه می شود که بخش اول جذب مشتری و فروش بیمه و بخش دوم نیز پرداخت خسارت است، اهمیت افسران تحقیق در بخش دوم محسوس می  باشد. با این توضیح که در صورت وقوع حوادث موضوع بیمه، فروض متعددی قابل تصور است، برای مثال در مبحث خسارت مالی یا جانی موضوع بیمه های بدنه خودرو و یا شخص ثالث، معمولا کارشناسان پلیس راهور در محل حاضر و نسبت به ترسیم کروکی و تنظیم گزارش تصادفات اقدام می نمایند. اما از جهتی نمی توان این گزارش را مورد وثوق قرار داد زیرا در برخی اوقات به دلیل حجم زیاد پرونده ها، ضابطین محترم قضایی، صرفا به اجرای کلیشه ای تحقیقات مبادرت می ورزند و لذا محتمل است این گونه تحقیقات عمق و محتوای کیفی چندان مناسبی نداشته باشد. در تشکیلات افسران تحقیق همیار بیمه کارشناسان زبده، متخصص و با تجربه که غالباً افسران بازنشسته واحد های انتظامی و راهور می باشند می توانند در انجام تحقیقات جامع و کامل بیمه گر را یاری داده و با روشهایی مانند تحقیق میدانی، و مراجعه به مراکز درمانی، انتظامی، پزشکی قانونی و... به اطلاعات جامعی برای کشف حقیقت دست یابند. ضرورت استفاده از چنین تحقیقاتی صرفاً محدود به تخلفات حوزه اتومبیل نبوده و شامل تمامی رشته های بیمه ای دیگر نیز می شود. بیمه های آتش سوزی، باربری، مسئولیت، مهندسی، کشتی، انرژی، هواپیما و... غالباً حوزه ی فعالیت متقلبین بوده که از طریق تبانی، تقلب، صحنه سازی و... سالانه بخش قابل توجهی از نقدینگی و منابع مالی شرکتهای بیمه را به صورت نامشروع می بلعند.
ما ضمن بهره وری هزینه های شما را کاهش می دهیم لذا توصیه می شود ما را در این زمینه محک بزنید.